Svet kníh

Kategorie
 
 
 
 
Úvod > Svět knih
 

Svět knih

Recenzia knihy - Století avie 1919-2019

Recenzia knihy - Století avie 1919-2019

 

V loňském roce jsme si mimo jiné připomněli i sto let od založení známé firmy Avia. Tato původně letecká továrna založená v roce 1919 Václavem Malým a Pavlem Benešem svůj hlavní předmět podnikání vložila již od počátku nejen do názvu, ale také do okřídleného loga.

 

Úryvok z knihy - SS-Nr. 74695 Konrad Meyer

Úryvok z knihy - SS-Nr. 74695 Konrad Meyer

Svou vězeňskou celu popisuje takto:

„Mobiliář mé komnaty sestával z jednoho železného lože a dvou špinavých dek na něm, z dřevěného stolu s lavorem, v rohu byly „brýle“ se splachováním, které bohužel ne vždy fungovalo a neposkytlo tak svou očistnou a pro tělesné blaho důležitou vláhu. První dny byly nejhorší. Co znamená obrat někoho o svobodu, člověk pozná, až když ho zavřou do klece vězeňské cely.

 

Knižné tipy - februárové novinky

Knižné tipy - februárové novinky

 

Pripravili sme pre vás výber februárových knižných noviniek, ktoré stoja za pozornosť.

 

Úryvok z knihy - Pekelná princezná

Úryvok z knihy - Pekelná princezná

 

Aby zajistili corpus delicti, neboli předmět doličný, důkaz, že paní Gunnessová byla skutečně zavražděna, začala obžaloba předvoláním koronera dr. Charlese S. Macka.

 

Byl absolventem medicíny na Harvardu a Columbijské univerzitě, kde v rode 1882 získal doktorát, vyučoval na lékařské fakultě Michiganské univerzity a poté si založil soukromou praxi, nejprve v Chicagu a poté v La Porte.

 

Recenzia knihy - RAF 100

Recenzia knihy - RAF 100

Royal Air Force oficiálně vzniklo 1. dubna 1918, kniha byla vydána k tomuto stému výročí. Není to pouhý soupis kampaní, doprovázený výčtem velitelských osobností a popisem zúčastněných letounů (i když i toto publikace o 224 stranách samozřejmě obsahuje). Zasvěceně líčí historii od váhavých začátků přes vznik Royal Flying Corps v roce 1912 a rozmach podnícený první světovou válkou.

 

Úryvok z knihy - Křížová palba

Úryvok z knihy - Křížová palba

Před podobnými divokými konstrukcemi mě uchránila prostá myšlenka: Proč by to dělali tak složitě? Kdyby mě chtěli sejmout, mohli to udělat tisíckrát jednodušeji – a nemuseli by se patlat s překombinovanými rafinádami.

 

Myšička zastrčil lovecký salám zpátky do regálu (bylo v něm asi málo řepy) a nabral směr k mléčným výrobkům. „To je ale samozřejmě jenom jedna z možností,“ pokračoval. „Podle mě je pravděpodobnější, že spíš dojde k tomu, co se tady oba snažíte tak zuřivě popřít.“

 

Knižné tipy - januárové novinky

Knižné tipy - januárové novinky

 

Pripravili sme pre vás výber januárových knižných noviniek, ktoré stoja za pozornosť.

 

Úryvok z knihy - Stínové válečnice

Úryvok z knihy - Stínové válečnice

 

Po cestě si Fielding uvědomil, že má u sebe spoustu peněz, které přivezl z Anglie pro potřeby odboje. Z bezpečnostních důvodů je rozdělil mezi Cammaertse a Sorensena. Vypadalo to prozíravě, ale ve skutečnosti tím všechny tři ohrozil.

 

Recenzia knihy - Pod palbou hloubkařů

Recenzia knihy - Pod palbou hloubkařů

Nakladatelství Academia vydalo na podzim dlouho očekávanou knihu Pod palbou hloubkařů o útocích amerických a britských stíhacích letounů na pozemní cíle v Čechách a na Moravě za druhé světové války.

 

Úryvok z knihy - Rudá Joan

Úryvok z knihy - Rudá Joan

Strhujíci příběh ženy v osidlech špionážní služby. 

 

Knižné novinky 49. - 52. týždňa

Knižné novinky 49.  - 52. týždňa

Vyberte si z najčerstvejších noviniek z nášho eshopu. Najzaujímavejšie knihy pridané do ponuky v 49. až 52. týždni 2019:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze