Svět knih

Kategorie
 
 
 
 
Úvod > Svět knih
 

Svět knih

Recenzia knihy-Operácie sovietskeho diaľkového letectva nad Slovenskom v rokoch 1944/45 FURMANI

V roce 75. výročí  Slovenského  národního povstání se ke čtenářům dostává  kniha Operácie sovietskeho diaľkového letectva nad Slovenskom v rokoch 1944/45 - časť 2: Furmani, druhá z plánované trilogie Stana Bursy, věnovaná činnosti sovětského letectva nad územím Slovenska.

 

Recenzia knihy - Narušitel

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 vstoupil do kin snímek Narušitel mladého režiséra Davida Baldy, který se podílel i na jeho scénáři a stál také za kamerou. Zároveň s premiérou vyšla stejnojmenná kniha, inspirovaná předlohou k tomuto filmu.

 

Recenzia knihy - Výzbroj a výstroj výsadkárů a průzkumníků 1947-2001

Když  před několika roky ohlásilo nakladatelství Mladá Fronta přípravu třísvazkového projektu nazvaného  Historie českých speciálních sil, jenž  se měl podrobně zabývat vývojem československého a českého výsadkového vojska a jednotek zvláštního určení v létech 1947 až 2001, mnoho zájemců o tuto oblast zpozornělo. 

 

Recenzia knihy - Letov - 100 let od založení první československé továrny na letadla.

Když jsem před léty navštívil výstavu k devadesátému  výročí  firmy Letov, tak jsem si pomyslel, že je škoda, že tomuto významnému československému leteckému  výrobci  není  někde věnována stálá expozice, nebo ještě lépe nějaká obsáhlá kniha, aby každý zájemce mohl mít pěkně doma zpracovanou historii první československé letecké továrny.

 

Recenzia knihy - V pekle nebeských výšin

Na konci února 2019  vyšla  další publikace Jiřího Rajlicha s názvem V pekle nebeských výšin, v níž se zabývá osudy vojenských aviatiků c. a k. mocnářství pocházejících  z našich  zemí. Důvodů, proč se nejnověji rozhodl zmapovat osudy právě Ludvíka Purma, je více.

 

Kniha Letecké katastrofy a jejich vyšetřování, autor Lukáš Musil

Přestože se pražské Nakladatelství Regia zaměřuje především  na naučnou  literaturu, literaturu faktu, beletrii a učebnice, vydalo v závěru loňského roku již  druhou publikaci týkající  se dopravního letectví Letecké katastrofy a jejich vyšetřování. První knihou ze zmíněného oboru byla autorská prvotina leteckého publicisty Lukáše Musila z roku 2016 - Encyklopedie dopravních letadel.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze