Kategorie
 
 
 
 
Úvod > Knihy > Vojenství, Military > Dejiny vojen a vojenského umenia > Výzbroj a výstroj výsadkárů a průzkumníků 1947-2001
 

Výzbroj a výstroj výsadkárů a průzkumníků 1947-2001

Vydavatel:Mladá Fronta
Běžná cena: 649,00 CZK Vaše cena: 615,00 CZK
:
Produkt bol pridán do Wishlistu.
Tento produkt se už nachází vo Wishliste!
Informace o titule:
Počet stránPočet strán:344
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:210
Rozmery - výškaRozmery:255
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788020450791
Rok vydaniaRok vydania:2018

Popis titulu

Kniha Výzbroj a výstroj výsadkárů a průzkumníků 1947-2001

Historie českých speciálních silV prvních dvou dílech Historie českých speciálních sil jsme se seznámili s vývojem našich výsadkových jednotek i jednotek hloubkového a speciálního průzkumu od konce 2. světové války až do současnosti. Závěrečný třetí díl je věnován velice populárnímu tématu, na které se zatím z prostorových a koncepčních důvodů dostalo jen okrajově: výzbroji a výstroji výsadkových jednotek československé a české armády se zvláštním důrazem na jednotky zvláštního určení.

Nejedná se o další z mnoha encyklopedií, které obsahují jen prostý výčet zbraní a bojové techniky s jejich základními takticko-technickými daty. Autor namísto toho nabízí podrobný všeobecný přehled, podchycuje vývoj a použití méně známých typů a s pomocí donedávna utajovaných informací zasazuje zdánlivě všeobecně známé věci do zcela nových souvislostí.

Kniha je výsledkem mnohaletého badatelského úsilí a neměla by chybět v knihovně žádného zájemce o historii české armády a vojenské techniky. Tento svazek zvlášť ocení zejména sběratelé nejrůznějších vojenských artefaktů anebo radioamatéři.

Jak je u tohoto projektu obvyklé, fundovaný, avšak čtivý a přehledně strukturovaný text doprovází několik set unikátních, dosud nepublikovaných fotografií.

 

Komentáře

Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze