Kategorie
 
 
 
 
 

Super Sabry nad Československem

Dostupnost
Dostupnost: Dodací lhůta: do 7 dnů
Vaše cena: 359,00 CZK
:
Produkt bol pridán do Wishlistu.
Tento produkt se už nachází vo Wishliste!
Informace o titule:
Počet stránPočet strán:168
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:176
Rozmery - výškaRozmery:250
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788089169573
Deň vydaniaDeň vydania:21
Mesiac vydaniaMesiac vydania:05
Rok vydaniaRok vydania:2018

Popis titulu

Americká letecká špionáž nad územím komunistického bloku během studené války začala již na konci 40. let minulého století v oblasti Dálného východu. Fotografický průzkum se však neměl omezovat jen na asijskou část komunistického území, ale měl se odehrávat rovněž za železnou oponou ve střední a východní Evropě. Americké letectvo z tohoto důvodu přesunulo do západního Německa trojici zbrusu nových průzkumných letounů RF-100A Slick Chick, které vznikly rychlou konverzí z nadzvukových stíhacích strojů F-100A Super Sabre. Na sklonku léta 1955 tak američtí průzkumní piloti měli několikrát příležitost změřit své síly s československými stíhači ve vzdušném prostoru Československa.

Kniha Super Sabry nad Československem popisuje nejen akce letounů RF-100A v hloubi československého území, ale také operační historii amerického leteckého fotografického, radiotechnického a radiového průzkumu kolem železné opony od konce 2. světové války až do poloviny 50. let minulého století. V rámci stejného časového období kniha přibližuje i operační historii amerického protivníka na opačné straně ostnatého drátu - československého stíhacího letectva. Text doplňuje zhruba stovka dobových fotografií, 14 barevných bokorysů letounů a desítka originálních map.

Komentáře

avatar

Ing.Antonín Lenert

Prosím o zaslání jednoho výtisku knihy Super Sabry nad Československem.Dodejte současně s 2 ks.knih Delfín.Děkuji a potvrďte příjem objednávky.A.Lenert

...

Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze